Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jose Mourinho dostał zgodę na transfer od Manchesteru United. Cel numer jeden

Toby Alderweireld niebawem może podpisać kontrakt z Manchesterem United. Trener Czerwonych Diabłów, Jose Mourinho dostał zgodę szefów klubu na sprowadzenie belgijskiego obrońcy.
Zobacz wideo

Mourinho defensywę swojego zespołu chciał wzmocnić już w letnim oknie transferowym. Wówczas interesował się m.in. Harrym Maguirem, Raphaelem Varanem, Jeromem Boatengiem czy Kalidou Kolulibalym. Żadnego z nich na Old Trafford nie udało się jednak sprowadzić. Nie udało się sprowadzić także Alderweirelda, na którego sprzedaż nie zgodziły się władze Tottenhamu. Teraz może być jednak inaczej.

Toby Alderweireld blisko Manchesteru United?

Brytyjskie media zdradziły, że Mourinho otrzymał zgodę od swoich szefów na to, by ponownie postarać się o sprowadzenie reprezentanta Belgii. Tym razem może być jednak o to zdecydowanie łatwiej, ze względu na to, że umowa 29-latka wygasa w czerwcu 2019 roku. To oznacza, że Tottenham ostatnią szansę na zarobienie na nim jakichkolwiek pieniędzy będzie miał w styczniowym oknie transferowym. "The Sun" uważa, że Koguty będą oczekiwać za niego 40 mln funtów. 

Niewykluczone, że Alderweireld przyjdzie do Manchesteru nie za wspomnianą kwotę, a za darmo. Stałoby się tak, gdyby podpisał on kontrakt już w styczniu, ale drużynę Czerwonych Diabłów wzmocnił dopiero 1 lipca. Wątpliwe jednak, by Mourinho chciał czekać na niego tak długo.