Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pep Guardiola wściekły na Manchester City. PSG wygrało walkę o piłkarza

Pep Guardiola jest wściekły na władze Manchesteru City. Hiszpański szkoleniowiec chciał sprowadzenia Frenkiego de Jonga, ale Holender ma przejść do PSG za 75 mln euro - informuje Mirror.
Zobacz wideo

Pep Guardiola był przekonany, że Frenkie de Jong wzmocni Manchester City. Niedawno w Londynie spotkał się z nim na 3,5-godzinnej rozmowie. Przedstawiciele mistrzów Anglii mieli w czwartek polecieć do Amsterdamu, by tam sfinalizować transfer za 75 mln euro, który miałby zostać przeprowadzony latem przyszłego roku. Jednak City wycofało się z rozmów, przez co Holender prawdopodobnie trafi do PSG.

Guardiola wściekły i sfrustrowany na władze Manchesteru City

Ajax uważa, że Manchester City wycofał się z transferu ze względu na problemy z finansowym fair play. Anglicy nie chcą przeprowadzać wielkich transferów, dopóki nie upewnią się, że UEFA nie ukarze ich w żaden sposób. Guardiola ma być "wściekły i sfrustrowany" tym, że jego kolejny cel transferowy ucieka do innego klubu. W ciągu ostatniego roku Manchester przegrał walkę z PSG, Manchesterem United i Chelsea o Daniego Alvesa, Alexisa Sancheza, Freda i Jorginho.

Manchester nadal poszukuje następcy 33-letniego Fernandinho. Nie udało mu się pozyskać ani Freda, ani Jorginho, dlatego głównym celem stał się de Jong. Guardiola był przekonany, że rozmowa z Holendrem przesądzi o powodzeniu transferu. De Jong był za to ostatnio zachwalany przez Kyliana Mbappe, gwiazdę PSG.