Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jan Bednarek ma nowego trenera! Ralph Hasenhuettl podpisał kontrakt z Southampton

Ralph Hasenhuettl został nowym trenerem Southampton. Na stanowisku szkoleniowca zespołu, w którym występuje Jan Bednarek, zastąpił zwolnionego na początku tygodnia Marka Hughesa.

Austriak podpisał 2,5-letni kontrakt z Southampton, a pracę oficjalnie rozpocznie w czwartek.

- To trener, którego entuzjazm jest zaraźliwy. Bardzo szybko pokazał, że pasuje do wartości i wizji klubu - powiedział o nowym trenerze, który zastąpił Marka Hughesa, prezes Southampton, Ralph Krueger. - Ta zmiana da nam nowy początek. Ralph był naszym idealnym kandydatem. Jako trener uosabia pasję, etykę pracy i chęć rozwoju. Wszystko, do czego dążymy w klubie. Szybki i bezproblemowy charakter negocjacji podkreśla jego charakter - dodał.

Hasenhuettl od maja nie prowadził żadnego zespołu. Wcześniej przez dwa lata był trenerem RB Lipsk, które pod jego wodzą rozegrało 83 spotkania. Latem był łączony z przejęciem Borussii Dortmund, z którą ostatecznie kontrakt podpisał Lucien Favre.

Austriak okazję do debiutu będzie miał w sobotę 8 grudnia, kiedy Southampton zagra na wyjeździe z Cardiff City. W środowym spotkaniu z Tottenhamem, drużynę Świętych poprowadzi jeszcze trener tymczasowy.

Więcej o: