Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Manchester City wykluczony z Ligi Mistrzów?

- Manchester City może zostać wyrzucony z europejskich pucharów za naruszenie przepisów Finansowego Fair Play - informuje Sky Sports. Angielski zespół jest głównym faworytem bukmacherów do wygrania Ligi Mistrzów.

Manchester City ma problemy z regulacjami UEFA dotyczącymi Finansowego Fair Play. Tym razem angielski klub może zostać ukarany bardzo surowo - nawet dyskwalifikacją z kolejnej edycji europejskich pucharów.

Manchester City i PSG oszukiwali na umowach sponsorskich

W listopadzie dziennikarze "Der Spiegel" korzystający z dokumentów opublikowanych przez Football Leaks informowali, że "Obywatele" manipulowali przy wartości umów sponsorskich tak, by nie złamać reguł Finansowego Fair Play. O wszystkim miał podobno wiedzieć szef FIFA, Gianni Infantino. Te same oskarżenia padały w stronę PSG.

UEFA wykluczy Manchester z europejskich pucharów?

Działacze europejskiej federacji nie zamierzają bagatelizować doniesień mediów dotyczących ponownego łamania przez City przepisów Finansowego Fair Play. W 2014 roku Manchester ukarano początkowo grzywną w wysokości 49 milionów funtów za naruszenie finansowych regulacji, a następnie obniżono tę karę do 18 mln euro.

Tym razem Sky Sports przekonuje, że istnieje spora szansa, iż angielski klub może zostać ukarany bardzo surowo - być może nawet dyskwalifikacją z kolejnej edycji europejskich pucharów. Wówczas drużyna Pepa Guardioli nie mogłaby wystartować ani w rozgrywkach Ligi Mistrzów, ani Ligi Europy, co wiązałoby się z ogromnymi stratami finansowymi dla klubu z Etihad Stadium.

Zespół z Manchesteru odpowiedział na zarzuty w sposób lakoniczny. - Nie dostarczymy żadnego komentarza w sprawie wyjętych z kontekstu materiałów, które rzekomo zostały skradzione lub zhakowane z kont naszych pracowników. To wyraźna, zorganizowana próba zniszczenia reputacji klubu" - czytamy w oświadczeniu Manchesteru City.

UEFA walczy o swój wizerunek

- Oceniamy sytuację. Mamy do tego celu niezależny organ, który nad tym pracuje. W najbliższej przyszłości otrzymamy odpowiedzi w kwestii tego, co wydarzy się w tym konkretnym przypadku - stwierdził Aleksander Ceferin, prezydent UEFA, pytany o sprawę City. By mistrz Anglii mógł zostać ukarany, europejscy działacze muszą mu udowodnić winę na podstawie nowych dowodów.

Niewykluczone, że UEFA z większym zaangażowaniem przystąpi do oceniania dowodów przeciwko Manchesterowi z tego powodu, iż musi walczyć o swój wizerunek. Śledztwo ma dla europejskich działaczy szczególne znaczenie, bo z informacji Football Leaks wynika, że poprzednie władze federacji wiedziały o działaniach City i PSG i nie reagowały. Być może właśnie dlatego "Obywatele" zostaną surowo ukarani, by UEFA mogła się pozbyć jakichkolwiek domniemań dotyczących jej stronniczości.

Więcej o: