Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Chelsea zostanie ukarana zakazem dokonywania transferów?

Chelsea może zostać ukarana przez FIFA dwuletnim zakazem dokonywania transferów. Wszystko przez sposób, w jaki londyńczycy pozyskali Bertranda Traore oraz 13 innych młodych zawodników.

Sprawę transferu Bertranda Traore z AJ Auxerre oraz 13 innych zawodników poniżej 18. roku życia do Chelsea FIFA bada od ponad trzech lat. Wg francuskiego portalu Mediapart, londyńczykom grozi kara w wysokości 45 tys. funtów oraz dwuletni zakaz transferowy.

VAR będzie używany w Premier League!

Reprezentant Burkina Faso pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał we wrześniu 2013 roku, zaraz po 18. urodzinach. Przez Chelsea został zarejestrowany w styczniu 2014 roku. Zdaniem Mediapart FIFA znalazła jednak dowody na to, że londyńczycy nie podali prawdziwych dat i działali z premedytacją.

Traore już w wieku 16 lat zagrał dla Chelsea w meczu zespołu do lat 18 przeciwko Arsenalowi. Klub miał także zapłacić 155 tys. funtów matce nastolatka, by zapewnić sobie pierwszeństwo przy pozyskaniu go. Porozumienie to zostało podpisane na okres 4,5 roku, a limit dla piłkarzy poniżej 18 roku życia wynosi tylko trzy lata.

Football Leaks. N'Golo Kante nie chciał oszukiwać przy płaceniu podatków. Przykładem uczciwości jest jednak Olivier Giroud

W środę wieczorem londyńczycy wydali oświadczenie, w którym zapewnili, że transfer został przeprowadzony w zgodzie z zasadami FIFA i nie mają zamiaru komentować całej sprawy.

W sezonie 2015/16 Traore zagrał dla Chelsea w 14 meczach, w których strzelił cztery gole i zanotował jedną asystę. Kolejny sezon napastnik spędził na wypożyczeniu w Ajaksie, a w lipcu 2017 roku został sprzedany za 10 mln euro do Lyonu.

Premier League. Ousmane Dembele może przejść do Liverpoolu. Juergen Klopp chce piłkarza Barcelony

Chelsea już w przeszłości miała problemy z FIFA przy pozyskiwaniu młodych zawodników. W 2009 roku klub został ukarany rocznym zakazem transferowym za nieprawidłowości przy sprowadzaniu Gaela Kakuty z RC Lens. Po odwołaniu kara została zamieniona na 130 tys. euro grzywny, które miało trafić na konto francuskiego klubu.