Manchester United
0
1
1
Bramki: D.Silva (12.), Aguero (48.), Guendogan (86.) Kartki: B.Silva - żółta Skład: Ederson - Walker, Stones, Laporte, Mendy - B.Silva, Fernandinho, D.Silva (90. Foden) - Mahrez (62. Sane), Aguero (75. Guendogan), Sterling
Bramki: Martial (58. - karny) Kartki: Shaw - żółta Skład: De Gea - Young, Smalling, Lindelof, Shaw - Herrera (73. Mata), Matić, Fellaini - Lingard (57. Lukaku), Rashford (73. Sanchez), Martial
W meczu 12. kolejki Premier Leaguer City wygrało z United 3:1. Tym samym drużyna Pepa Guardioli pozostała liderem tabeli, a Czerwone Diabły spadły na ósmą lokatę.

Faworytem byli gospodarze, ale kibice gości liczyli, że United znowu ich pozytywnie zaskoczy. Kilka dni temu drużyna Jose Mourinho niespodziewanie wygrała z Juventusem w Turynie 2:1, ale w niedzielę nie potrafili się przeciwstawić rywalom zza miedzy.

City objęło prowadzenie już w 12. minucie, kiedy Bernardo Silva zagrał wzdłuż bramki, a David Silva z bliska pokonał De Geę. Na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Aguero, który popisał się mocnym strzałem z około 10. metra od bramki.

W 57. minucie Lukaku został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Martial. Kiedy wydawało się, że już żadna bramka nie padnie, bo obie drużyny rozgrywały piłkę w dość ślamazarnym tempie, to na 3:1 trafił Guendogan. Niemiec o tureckich korzeniach wykończył piękną akcję gospodarzy.

Drużyna Pepa Guardioli pozostała liderem tabeli, a Czerwone Diabły spadły na ósmą lokatę.