Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Ojrzyński na celowniku Liverpoolu! Juergen Klopp rozmawiał z piłkarzem Legii Warszawa

Jakub Ojrzyński może trafić do Liverpoolu - poinformował portal Legia.net. - Kuba dwa razy trenował z pierwszą drużyną i rozmawiał z Juergenem Kloppem. Temat jest poważny - powiedział Sport.pl Leszek Ojrzyński.

Liverpool, Manchester United, Tottenham, Southampton, Valencia i Juventus. To lista klubów, które interesują się Jakubem Ojrzyńskim. - Najbliżej jest Liverpool. Kuba dwa razy trenował z pierwszą drużyną i rozmawiał z Juergenem Kloppem. Temat jest poważny - zdradził nam Leszek Ojrzyński.

Były trener Arki Gdynia, a prywatnie ojciec Jakuba przyznał, że decyzja o wyborze nowego klubu zapadnie w lutym. - Młody kończy wtedy 16 lat. Teraz liczy się pasja, ciężka praca i pokora - zaznacza 46-letni szkoleniowiec.

W czerwcu 15-letni bramkarz podpisał trzyletni kontrakt z Legią Warszawa. Do  Akademii mistrza Polski trafił w 2016 roku z klubu KKP Korona Kielce. Jest reprezentantem Polski juniorów.

 

Testy w Manchesterze United

Dwa lata temu Ojrzyński był na testach w Manchesterze United. Spędził tam tydzień i miał okazję trenować z grupami młodzieżowymi "Czerwonych Diabłów".

- Wszystko zaczęło się od testów szybkościowych. Później była krótka przerwa i trening zespołem U-14. Warunki były trudne. Cały czas padał deszcz, a zajęcia odbyły się na sztucznej nawierzchni. Bramkarze większą frajdę mają z gry na naturalnej trawie, ale pogoda była bezlitosna - opisywał Leszek Ojrzyński, który wspierał syna w Anglii.

Teraz młody bramkarz Legii Warszawa może trafić do Liverpoolu. Angielski klub ma już w swojej kadrze Kamila Grabarę, który trafił do Wielkiej Brytanii w styczniu 2016 roku. "The Reds" zapłacili za niego ok. 1,5 miliona złotych.

Więcej o: