Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Kolejna kontuzja Kevina De Bruyne. Belg nie zagra przez miesiąc

Już drugiej w tym sezonie kontuzji kolana nabawił się Kevin De Bruyne. Uraz, którego Belg doznał w czwartkowym meczu z Fulham, wykluczy go z gry na co najmniej miesiąc.

Była 86. minuta czwartkowego meczu Carabao Cup z Fulham (2:0), kiedy Kevin De Bruyne opuszczał boisko w asyście klubowego lekarza. Chwilę wcześniej Belg nabawił się urazu i od razu poprosił o zmianę.

W piątek mistrzowie Anglii poinformowali, że pomocnik doznał kontuzji kolana, która wykluczy go z gry na co najmniej miesiąc. Z tego powodu De Bruyne opuści kilka meczów, w tym derby z Manchesterem United, które odbędą się w przyszły weekend na Etihad Stadium.

Na Wyspach już spekuluje się, że kontuzja De Bruyne może okazać się poważniejsza i na boisku zabraknie go aż przez sześć tygodni. Wtedy Belg opuściłby też m.in. wyjazdowy mecz z Chelsea w Premier League, który zaplanowany jest na 8 grudnia.

To już druga w tym sezonie kontuzja kolana 27-letniego zawodnika. De Bruyne, który z powodu udziału w mistrzostwach świata dołączył do zespołu później, nabawił się urazu jeszcze latem, co wykluczyło go z gry na dwa miesiące. Belg wrócił na boisko 20 października w ligowym meczu z Burnley (5:0).

Po 10 kolejkach Premier League Manchester City zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Zespół Pepa Guardioli ma tyle samo "oczek" co drugi Liverpool.

Premier League. Kasper Schmeichel chciał ratować prezesa Leicester City z płonącego śmigłowca

Premier League. NC+ z prawami do transmisji rozgrywek

Premier League. Manchester United znów nie zgodzi się na transfery zaproponowane przez Jose Mourinho?