Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Leicester zmieni nazwę stadionu, by uczcić pamięć zmarłego właściciela? Kibice złożyli petycję

Stadion Leicester City FC niebawem może mieć nową nazwę. King Power Stadium może się bowiem zmienić w Khun Vichai Stadium. Wszystko po to, by uczcić pamięć właściciela, który w sobotę zginął w katastrofie śmigłowca.

Petycję o zmianę nazwy klubu złożyli fani Leicester, rejestrując ją na portalu change.org. W tej chwili podpisało ją niemal 2000 angielskich fanów. Ich pomysł pozytywnie odebrały osoby wchodzące w skład zarządu mistrzów Anglii z sezonu 2015/16, w tym syn zmarłego Vichaia Srivaddhanaprabha, Aiyawatt, który ma przejąć kierowanie klubem i rolę prezesa Lisów.

>> Aiyawatt Srivaddhanaprabha zostanie prezesem Leicester. Zastąpi ojca, który zginął w katastrofie śmigłowca. Kim jest "Top"?

Według informacji podawanych przez "The Sun" syn tragicznie zmarłego miliardera niebawem ma się spotkać z Susan Whelan, pełniącą funkcję dyrektora generalnego Leicester, w celu ustalenia szczegółów dotyczących objęcia roli prezesa, a także ewentualnej zmiany nazwy stadionu.

>> Zwierzę pojawiło się pod stadionem klubu. 'Vichai zawsze będzie z nami w takiej czy innej formie'

Na temat zmiany nazwy wypowiedział się także przedstawiciel firmy King Power, której Vichai Srivaddhanaprabha był właścicielem. - Wiemy, że powstała petycja kibiców. Rozmawiamy o wszystkich możliwościach. Wszystko ustalamy też z rodziną zmarłego, ale teraz najważniejsze jest to, by dać jej czas na żałobę. W odpowiednim czasie podamy wszelkie szczegóły dalszych działań - powiedział jeden z pracowników firmy, cytowany przez "The Sun".

>> Katastrofa śmigłowca w Leicester. Odzyskano rejestratory głosu i lotu

Leicester ma wybudować także nowy ośrodek treningowy. Centrum obiektów, które będzie kosztować 78 mln funtów, będzie nazwane imieniem zmarłego właściciela klubu.

Więcej o: