Leicester City wydało oficjalne oświadczenie ws. tragicznego wypadku

Leicester City wydało oficjalne oświadczenie ws. tragicznego wypadku, jaki miał miejsce przy stadionie. Zginął w nim właściciel klubu Vichai Srivaddhanaprabha i cztery inne osoby.

Policja w Leicester poinformowała, że w katastrofie zginęło pięć osób. To Vichai Srivaddhanaprabha (prezes Leicester City), dwóch członków jego sztabu - Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare - pilot Eric Swaffer i Polka Izabela Lechowicz, która była pilotką i instruktorką lotnictwa.

Jednocześnie Leicester City wystosowało oficjalny komunikat. - Z najgłębszym żalem i ze złamanymi sercami potwierdzi, że nasz prezes, Vichai Srivaddhanaprabha, był wśród osób, które straciły życie w tragicznym wypadku. Żadna z pięciu osób nie przeżyła.

- Myśli wszystkich osób w klubie są z rodziną Srivaddhanaprabha oraz rodzinami wszystkich osób, które były na pokładzie. To niewypowiedziana strata.

- Świat stracił wielkiego człowieka. O wielkiej dobroci, szczodrości. Jego życie naznaczyła miłość, jaką poświęcił swojej rodzinie i tym, którym przewodził. Jako rodzina będziemy opłakiwać jego odejście, jednocześnie kontynuując wyznaczoną przez niego drogę. Ten klub jest teraz jego dziedzictwem.

Leicester City dziękuje za wsparcie

Leicester City poinformowało również, że księga kondolencyjna zostanie udostępniona kibicom na stadionie King Power we wtorek 30 października o godzinie 8:00. W ten sposób kibice będą mogli oddać cześć człowiekowi, który przejął klub, gdy ten grał w drugiej lidze i zdobył z nim w 2016 roku sensacyjne mistrzostwo Anglii.

Wtorkowe spotkanie pierwszej drużyny przeciwko Southampton w Pucharze Ligi zostało przełożone, tak samo jak i spotkanie młodzieżowego zespołu z Feyenoordem.

- Wszyscy w klubie jesteśmy dogłębnie wzruszeni niesamowitą reakcją futbolowej rodziny na tę tragedię - napisało Leicester w komunikacie, dziękując za "słowa wsparcia w tym trudnym czasie".

Więcej o: