Katastrofa Leicester City. Vichai Srivaddhanaprabha i cztery inne osoby nie żyją, w tym Izabela Lechowicz

Vichai Srivaddhanaprabha (właściciel Leicester City) i cztery inne osoby, w tym Polka Izabela Lechowicz, zginęły w katastrofie helikoptera - poinformowała policja z Leicester.

W sobotę wieczorem brytyjskie media poinformowały o katastrofie helikoptera w pobliżu stadionu King Power Stadium w Leicester, na którym wcześniej odbył się mecz 10. kolejki Premier League pomiędzy drużynami Leicester City i West Ham United (1:1). Do zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut po spotkaniu.

Oficjalne potwierdzenie tragicznych wiadomości przyszło dopiero w niedzielę wieczorem. Nie przeprowadzono jeszcze oficjalnej identyfikacji ciał, ale policja w Leicester mówi o pięciu ofiarach. To Vichai Srivaddhanaprabha (prezes Leicester City), dwóch członków jego sztabu - Nursara Suknamai i Kaveporn Punpare - pilot Eric Swaffer i Polka Izabela Lechowicz, która była pilotką i instruktorką lotnictwa.

Policja zwlekała z podaniem oficjalnych wiadomości - chciała najpierw poinformować o tym rodziny tragicznie zmarłych. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie, które ma wyjaśnić wszystkie szczegóły tragicznego wypadku.

Rodziny Swaffera i Lechowicz poprosiły media i dziennikarzy o to, by uszanowały ich żałobę i nie prosiły ich o żadne wypowiedzi.

Srivaddhanaprabha kupił Leicester City za 39 milionów funtów w 2010 roku, przejmując drużynę jeszcze w drugiej lidze. W 2016 roku doprowadził klub do mistrzostwa Anglii, co jest uznawane za jedno z najbardziej zaskakujących rozstrzygnięć w historii ligi.

Leicester City wydało oficjalne oświadczenie ws. tragicznego wypadku

Więcej o: