Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Imponująca statystyka Łukasza Fabiańskiego

Aż 36 strzałów obronił w tym sezonie Premier League Łukasz Fabiański, zawodnik West Hamu United. Żaden bramkarz nie ma lepszej statystyki.

Latem Polak odszedł z zdegradowanego Swansea i podpisał kontrakt z West Hamem. Młoty zapłaciły za niego 7 milionów euro, co jak na warunki Premier League nie było dużą kwotą. Więcej niż o zakontraktowaniu Fabiańskiego pisano w Anglii o transferach: Felipe Andersona, Andrija Jarmołenki czy Jacka Wilshere`a, który też trafili do WHU. Tymczasem to Polak uznawany jest za najlepszy letni transfer Młotów, przynajmniej zdaniem portalu Hitc.com.

Jego dobra gra ma odzwierciedlenie w statystykach. Fabiański w ośmiu dotychczasowych meczach Premier League obronił aż 36 strzałów. Żaden bramkarz nie może popisać się taką statystyką. Drugi w rankingu jest Joe Hart (Burnley), który ma o jedną obronę mniej. Na podium jest także Neil Etheridge z Cardiff City (30 wybronionych strzałów). Więcej ciekawych statystyk znajdziecie TU.

Statystyka Polaka robi wrażenie, choć trzeba pamiętać, że jego koledzy z defensywy popełniają dużo błędów, dlatego Fabiański ma dużo okazji do wykazania się.

West Ham w ośmiu meczach zdobył zaledwie siedem punktów i zajmuje 15. lokatę w lidze. Polak wpuścił trzynaście goli i tylko raz zachował czyste konto.