Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Hugo Lloris ukarany za jazdę pod wpływem alkoholu

50 tysięcy funtów grzywny oraz 20-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów - tak został ukarany Hugo Lloris, bramkarz Tottenhamu i reprezentacji Francji, za jazdę pod wpływem alkoholu. Dopuszczalny limit przekroczył ponad dwukrotnie.

Hugo Lloris przyznał się do prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Bramkarz Tottenhamu został zatrzymany przez policję w centrum Londynu 24 sierpnia. Kierowane przez niego Porsche Panamera poruszało się z dwukrotnie mniejszą prędkością niż pozwalały na to przepisy, kierowca nie kontrolował auta, o mały włos nie wjechałby w zaparkowane przy chodniku.

Podczas sądowej rozprawy David Sonn, obrońca Llorisa, powiedział, że piłkarz był w restauracji i był częstowany drinkami przez współbiesiadników.Piłkarz ponoć wezwał taksówkę, ale gdy kurs został odwołany. Wsiadł do swojego auta.

Llorisa zatrzymała policja. Gdy otworzyły się drzwi do auta, czuć było zapach wymiocin, a piłkarz nie był w stanie wysiąść z kabiny o własnych siłach. W próbce przekazanej sądowi było 80 mg alkoholu w 100 ml. wydychanego powietrza. Limit w Anglii i Walii to 35 mg.

- 15 lipca pan Lloris był prawdopodobnie najbardziej dumnym człowiekiem na świecie (z Francją zdobył mistrzostwo świata). 40 dni później został zatrzymany przez policję. Doświadczył poniżenia w związku z zakuciem w kajdanki i spędzeniem nocy w areszcie. Spektakularny upadek nie pozostał bez wpływu na pana Llorisa - powiedział obrońca.

Lloris za swój wybryk dostał 50 tysięcy funtów grzywny oraz 20-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Polska - Irlandia. Zbigniew Boniek: niektórzy podeszli towarzysko do tego spotkania, chodzili po boisku

Dawid Janczyk: tamtej nocy umierałem pięć razy. Na szczęście uratowali mnie

Więcej o: