Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League testuje VAR. Od przyszłego sezonu może być normą

VAR zadomawia się w najmocniejszych ligach europejskich. W tyle pozostali jedynie Anglicy, którzy we wrześniu będą prowadzić testy systemu w meczach 5. kolejki Premier League.

VAR działa już w Bundeslidze, Serie A, Ligue 1 i La Lidze. Premier League pozostaje niechlubnym wyjątkiem, ale w przyszłym roku powinno to ulec zmianie. W rozgrywkach angielskiej ekstraklasy w najbliższych miesiącach będą prowadzone testy, które poprzedzą wprowadzenie technologii w kolejnym sezonie.

Pierwsze próby zostaną przeprowadzone 15 września w meczach 5. kolejki zaplanowanych na godz. 16: Bournemouth - Leicester, Chelsea - Cardiff, Huddersfield - Crystal Palace, Manchester City - Fulham oraz Newcastle - Arsenal.

Nowy sezon w Sport.pl - La Liga. VAR, mimo przeciwności losu, debiutuje w Hiszpanii. Po drodze korupcja i zmiany w RFEF

Podczas testów sędziowie VAR nie będą mieli kontaktu z arbitrami głównymi. Na tym etapie mają zaznajomić się z korzystaniem z systemu na żywo w warunkach meczowych.

System wideoweryfikacji nie jest na brytyjskich boiskach żadną nowością. VAR działa   Pucharze Anglii i Pucharze Ligi Angielskiej, ale w tych rozgrywkach decyzję podejmowała federacja, a nie liga.