Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Kuzyn właściciela Manchesteru City próbował przejąć Liverpool. 2 miliardy funtów nie przekonały obecnego właściciela

Kuzyn szejka Mansoura próbował przejąć Liverpool. Złożył ofertę zakupu klubu za dwa miliardy funtów, ale Fenway Sports Group ją odrzuciło. Liverpool nie jest na sprzedaż.

Liverpool chciał kupić szejk Khaled Bin Zayed Al Nehayan, czyli kuzyn szejka Mansoura, który jest właścicielem Manchesteru City. Według doniesień brytyjskich mediów oferował dwa miliardy funtów. Jego oferta nie została pozytywnie rozpatrzona. Fenway Sports Group, które jest właścicielem klubu, nie jest zainteresowane sprzedażą większościowego pakietu akcji. Firma doradcza KPMG szacuj wartość Liverpoolu na 1,42 mld funtów.

Transfery. Kamil Grosicki blisko Bursasporu

Prezes Liverpoolu Tom Warner spotkał się w Nowym Jorku z przedstawicielami szejka Khaleda, ale grzecznie podziękował. Przedstawiciele Fenway Sports Group zapewniają, że są otwarci na dołączenie kolejnych inwestorów do projektów, zaznaczają jednak, że kontroli nad spółką nie oddadzą.

PSG nie rezygnuje z Jerome'a Boatenga?

Liverpool został kupiony w 2010 roku przez spółkę zwaną wtedy New England Sports Ventures za 300 mln funtów. Pięć lat wcześniej Malcolm Glazer kupił Manchester United za 790 mln funtów, co do tej pory jest najwyższą transakcją w piłce nożnej.

Sebastian Szymański do CSKA Moskwa za 7 mln euro?