Premier League. Bartosz Kapustka odejdzie z Leicester? "Byłbym zaskoczony, gdyby został w klubie"

Chociaż kilka dni temu Bartosz Kapustka ostatecznie nie podpisał kontraktu z Benevento, to wszystko wskazuje, że jeszcze tego lata opuści Leicester City.

Bartosz Kapustka był objawieniem Euro 2016. Dobre występy na turnieju we Francji zaowocowały transferem do Leicester. W Anglii jednak sobie kompletnie nie poradził, podobnie jak w niemieckim Freiburgu, w którym grał na zasadzie wypożyczenia. Latem 2018 roku Kapustka wrócił na Wyspy, ale znowu nie dał rady się przebić do składu.

Wtedy pojawiła się oferta od Benevento (spadkowicza z Serie A), ale choć Polak przeszedł testy medyczne to ostatecznie kontraktu nie podpisał. Dlaczego? Są dwie wersje. Albo Kapustka się rozmyślił i zrezygnował z transferu, albo kluby nie zdołały się dogadać. I choć transfer upadł, to 21-latek niemal na pewno opuści Leicester jeszcze tego lata.

- Byłbym zaskoczony, gdyby został w klubie. W poniedziałek grał w zespole U-23, ale prawda jest taka, że jego kariera dramatycznie zatrzymała się, odkąd dołączył do Leicester dwa lata temu. Podejrzewam, że klub spróbuje znaleźć Kapustce nowy zespół. Warto dodać, że choć wiele osób twierdzi, że Leicester wydało na niego 7 mln funtów, to jest to nieprawdą. Lisy zapłaciły za niego około 2 mln funtów, a tylko dodatkowe bonusy mogły zwiększyć tę kwotę. A, że Polak praktycznie nie grał, to żadnych bonusów nie spełnił - twierdzi Rob Tanner, dziennikarz "Leicester Mercury".

Wcześniej spekulowano o możliwym powrocie go Cracovii, ale temat upadł.

***

Championship. Mateusz Klich nie zachwycił, ale Leeds nadal niepokonane

Championship. Galatasaray zainteresowane Kamilem Grosickim?

Więcej o: