Premier League. Niespodzianka w Brighton, Manchester United pokonany

Manchester United niespodziewanie przegrał na wyjeździe 2:3 z Brighton & Hove Albion w 2. kolejce angielskiej Premier League.

Przed sezonem bukmacherzy przewidywali, że pierwszym szkoleniowcem, który straci pracę w klubie angielskiej ekstraklasy, będzie w rozgrywkach 2018/2019 Jose Mourinho. Portugalczyk nie dogaduje się ani z zarządem Czerwonych Diabłów, od którego wymagał większych działań na rynku transferowym, ani z zawodnikami, w tym Paulem Pogbą. Francuz, będący najdroższym piłkarzem w historii United, w wyniku konfliktu z Mourinho chce odejść do Barcelony.

Premier League. Eden Hazard zdecydował. Nie odejdzie z Chelsea

Szkoleniowiec swojej sytuacji z pewnością nie poprawił w niedzielę. Manchester nie popisał się w starciu z Brighton i już w 2. kolejce stracił pierwsze ligowe punkty. Gospodarze oddali na bramkę Davida de Gei jedynie trzy celne strzały i wszystkie znalazły drogę do siatki. Gole dla Brighton zdobyli Glenn Murray (25. minuta), Shane Duffy (27.) oraz Pascal Gross (44.). Diabły odpowiedziały trafieniami Romelu Lukaku (35.) i Paula Pogby (95.).

W drugiej połowie, musząc gonić wynik, Manchester prezentował się mizernie. Piłkarze Mourinho byli statyczni i przewidywalni, nie stwarzając praktycznie żadnego zagrożenia w szesnastce Brighton.

Premier League. Manchester City rozgromił Huddersfield. Aguero bohaterem

Po drugiej serii gier United zajmuje 10. miejsce w tabeli z trzema "oczkami" na koncie. Brighton plasuje się o jedną lokatę niżej z takim samym dorobkiem punktowym. Na pozycję lidera po rozgromieniu Huddersfield Town 6:1 awansował broniący tytułu mistrzowskiego Manchester City.