Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Heung-min Son poleciał na Igrzyska Azjatyckie. Tylko złoty medal uchroni go od służby wojskowej

Heung-min Son poleciał do Indonezji, aby walczyć o złoty medal Igrzysk Azjatyckich, a tym samym o uniknięcie odbycia obowiązkowej służby wojskowej.

18 sierpnia w stolicy Indonezji, Dżakarcie, rozpoczną się XVIII Igrzyska Azjatyckie. Zawody przypominają zwykłe Igrzyska Olimpijskie, ale biorą w nim udział jedynie państwa azjatyckie, które zgłoszą się do startu. Impreza odbywa się co 4 lata i w tym roku udział potwierdziło 45 reprezentacji.

Reprezentacja Korei Południowej już w najbliższą środę zagra pierwszy mecz fazy grupowej, a ich rywalami będzie Bahrajn. Dla piłkarzy z tej drużyny turniej będzie niezwykle ważny, ponieważ zwycięstwo na Igrzyskach, pozwoli im znacząco skrócić obowiązkową służbę wojskową, która w przypadku sportowców trwa od 21 do 34 miesięcy.

Jednym z piłkarzy tej kadry jest piłkarz Tottenhamu, Heung-min Son. To właśnie pomocnik "Kogutów" ma poprowadzić reprezentację do zwycięstwa w turnieju. Tylko złoty medal przywieziony z Indonezji pozwoli skrócić służbę wojskową do miesiąca. W takim wypadku piłkarz mógłby ją odbyć w trakcie przerwy międzysezonowej, bez większego wpływu na formę.

>>> Manchester City pokonał Arsenal w hicie. Fabiański wpuścił cztery gole, Bednarek nie wstał z ławki

Co ciekawe Son, już wcześniej mógł skrócić służbę. Ponieważ Koreańczycy wygrali poprzednie Igrzyska, a w 2012 jego rodacy wrócili z Igrzysk Olimpijskich w Londynie z brązem, który również dawał możliwość skrócenia służby. Wtedy jednak Son zdecydował się nie pojechać na turniej, ponieważ nie chciał opuszczać HSV na początku nowego sezonu.

Koreańczycy zagrają w grupie E z Bahrajnem, Malezją oraz Kirgistanem. Igrzyska Azjatyckie potrwają do 2 września. Dzień wcześniej odbędzie się finał zmagań piłkarzy.

>>> Mateusz Klich zdobywa bramkę i asystę na zapleczu Premier League

Son jest piłkarzem Tottenhamu od sierpnia 2015 roku. Do tej pory zagrał w zespole "Kogutów" w 141 spotkaniach, w których strzelił 47 bramek i zaliczył 26 asyst.

Więcej o: