Transfery. Oficjalnie: Mateo Kovacić opuścił Real. Chorwat wypożyczony do Chelsea

Mateo Kovacić spędzi najbliższy sezon w Chelsea. W umowie między londyńskim klubem a Realem Madryt nie ma zawartej klauzuli wykupu. Jako część transakcji wiązanej w przeciwnym kierunku powędrował bramkarz, Thibaut Courtois, za którego Królewscy zapłacili 35 mln euro.

Chorwat zostanie wypożyczony na rok, po którym ma wrócić do Madrytu. Królewscy nie umieścili w umowie żadnej klauzuli dającej londyńczykom możliwość wykupienia zawodnika po sezonie.

O tym, że Kovacić chce odejść z Realu, sam piłkarz poinformował jeszcze w trakcie mundialu w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "Marca". Madrycki klub wciąż widzi jednak w zawodniku następcę Luki Modricia, dlatego nawet przez moment nie rozważał definitywnej sprzedaży pomocnika.

Kovacić chce grać więcej

Chorwat narzekał w ubiegłym sezonie na małą liczbę szans otrzymywanych przez Zinedine'a Zidane'a - we wszystkich rozgrywkach spędził łącznie na boisku 1823 minut, nie będąc nigdy pierwszym wyborem francuskiego szkoleniowca. W Chelsea ma pełnić o wiele ważniejszą rolę.

W przeciwną stronę powędrował Thibaut Courtois. Hiszpański klub zapłaci Chelsea 35 milionów euro za belgijskiego bramkarza.

***

Premier League. Kepa Arrizabalaga zostanie najdroższym bramkarzem świata

Transfery. Marcelo opuści Real Madryt? Ronaldo namawia go na Juventus

Więcej o: