Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mateo Kovacić przechodzi testy medyczne w Chelsea. Real Madryt wypożyczy Chorwata

Mateo Kovacić jest bardzo bliski przenosin do Chelsea. Real Madryt wypożyczy reprezentanta Chorwacji do londyńskiego klubu na sezon 2018/2019.

Według informacji angielskich mediów, m.in. serwisów internetowych Sky Sports i goal.com, Kovacić przechodzi w stolicy testy medyczne i prawdopodobnie w środę zostanie oficjalnie zawodnikiem Chelsea.

Mateo Kovacić odmówił wyjścia na trening. Piłkarz chce odejść. Real Madryt opóźnia decyzję

Real wierzy w Kovacicia

Chorwat zostanie wypożyczony na rok, po którym ma wrócić do Madrytu. Królewscy nie umieścili w umowie żadnej klauzuli dającej londyńczykom możliwość wykupienia zawodnika po sezonie.

O tym, że Kovacić chce odejść z Realu, sam piłkarz poinformował jeszcze w trakcie mundialu w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem "Marca". Madrycki klub wciąż widzi jednak w zawodniku następcę Luki Modricia, dlatego nawet przez moment nie rozważał definitywnej sprzedaży pomocnika.

Real Madryt pobije transferowy rekord? 224 mln euro za Hazarda

Kovacić chce grać więcej

Chorwat narzekał w ubiegłym sezonie na małą liczbę szans otrzymywanych przez Zinedine'a Zidane'a - we wszystkich rozgrywkach spędził łącznie na boisku 1823 minut, nie będąc nigdy pierwszym wyborem francuskiego szkoleniowca. W Chelsea ma pełnić o wiele ważniejszą rolę.

Więcej o: