Thibaut Courtois może otrzymać 200 tys. funtów kary

Thibaut Courtois może otrzymać karę finansową w wysokości 200 tysięcy funtów - informuje BBC Sport. To konsekwencja tego, że belgijski bramkarz nie stawił się na dwóch treningach Chelsea z rzędu, chcąc wymusić takim zachowaniem zgodę na transfer.

Przypomnijmy, że poniedziałek dziennikarz "Daily Telegraph", Matt Law, poinformował o tym, że Courtois nie stawił się na treningu Chelsea, która przygotowuje się do rozpoczęcia nowego sezonu. Bramkarz, zdaniem Lawa, przebywa aktualnie w Belgii, gdzie czeka na zgodę władz londyńczyków na transfer do innego klubu.

Belgijski dziennikarz, Kristof Terreur, dodał natomiast, że Courtois rozmawiał już z Maurizio Sarrim na temat ewentualnego odejścia, chęć zmiany klubu uzasadniając potrzebą przebywania bliżej rodziny, która mieszka w Madrycie. Pozyskaniem 26-latka interesuje się Real.

Bez względu na to, czy Courtois odejdzie z Chelsea, z pewnością poniesie konsekwencje swojego zachowania. "BBC Sport" informuje bowiem, że władze londyńskiego zespołu rozpoczęły procedury dyscyplinarne, mające na celu ukaranie zawodnika. Grzywna, jaką Belg będzie musiał zapłacić za niestawienie się na dwóch treningach, może wynieść nawet 200 tysięcy funtów.

Więcej o: