The Championship. Paweł Olkowski zaliczył świetny debiut w Boltonie. Był jednym z najlepszych na boisku

Paweł Olkowski zaliczył udany debiut w angielskiej The Championship. Jego Bolton pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 2:1, a Polak był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu został rozwiązany kontrakt Pawła Olkowskiego z FC Koeln, w którym występował przez 4 lata. Mówiło się o możliwym powrocie do Polski, ponieważ Lech Poznań interesował się prawym defensorem. Ostatecznie 28-latek podpisał 2-letni kontrakt z Boltonem.

W meczu inaugurującym nowy sezon The Championship Polak zagrał pełne spotkanie i może być zadowolonym ze swojego występu. Jego zespół wygrał na wyjeździe ze spadkowiczem z Premier League, czyli z West Bromwich Albion 2:1, a sam Olkowski był jednym z najlepszych zawodników na boisku.

Były zawodnik Górnika Zabrze został oceniony przez "Bolton News" na 8,5 (w 10-stopniowej skali). Nikt nie dostał lepszej noty od niego, ale trzech jego kolegów otrzymało taką samą ocenę. W uzasadnieniu swojej decyzji gazeta napisała, że Olkowski zaliczył "elegancki debiut" oraz, że "wyglądał na wyrzeźbionego z drewna tekowego".

Niewykluczone, że dobra gra Anglii sprawi, że Jerzy Brzęczek powoła defensora do reprezentacji. Tym bardziej, że karierę w kadrze zakończył Łukasz Piszczek.

Miniony sezon nie był udany dla Olkowskiego. Były kadrowicz zagrał w 11 spotkaniach, w których ani razu nie wpisał się na listę strzelców, ani nie zaliczył żadnej asysty.

Więcej o: