Zinedine Zidane następcą Jose Mourinho w Manchestrze United?

Dwa lub trzy sezony - po takim okresie Jose Mourinho zazwyczaj kończył współpracę z prowadzonymi dotychczas klubami. Portugalski trener właśnie rozpoczął przygotowania do trzeciego sezonu w Manchesterze United, dlatego angielskie media już rozpoczęły spekulacje na temat jego odejścia i potencjalnych kandydatów, którzy będą mogli go zastąpić.

Dziennikarze "The Sun", powołujący się na źródła bliskie Manchesterowi United twierdzą, że następcą Mourinho, jeśli ten rzeczywiście odszedłby z Old Trafford po zakończeniu sezonu 2018/19, zostanie Zinedine Zidane. Jak twierdzi brytyjski dziennik, to właśnie Francuz znajduje się na szczycie listy potencjalnych następców Portugalczyka.

Zidane w swojej trenerskiej karierze prowadził tylko Real Madryt. Ze swoim klubem odniósł jednak sporo sukcesów. W 149 meczach odniósł 105 zwycięstw, czterokrotnie zdobywając Ligę Mistrzów, do której dołożył po jednym triumfie w lidze hiszpańskiej, pucharze Hiszpanii i Superpucharze Hiszpanii. Po sezonie 2016/17 został także trenerem roku FIFA.

Francuz współpracę z Królewskimi zakończył 31 maja 2018 roku. – Musiałem to zrobić – przyznał Zidane. – Nie jestem przekonany, czy byśmy dalej wygrywali. Ja jestem zwycięzcą. Nienawidzę porażek. Uważam, że zespół musi wygrywać, ale potrzebuje do tego zmian. Po trzech latach ze mną potrzebuje nowego trenera, nowych metod szkoleniowych, nowego gościa w szatni. Piłkarze tego potrzebowali. Wina leży po mojej stronie. Już w tym sezonie LaLiga i Copa del Rey widzieliśmy, że kolejny rok byłby trudny - mówił na pożegnalnej konferencji prasowej.

***

>> Robert Lewandowski jednak odejdzie z Bayernu? Chelsea chce polskiego napastnika

>> Znachor Klafurić może wracać do Chorwacji. W Warszawie potrzebny jest prawdziwy doktor

>> Dean Klafurić: Czy spotkamy się w piątek? To nie jest pytanie do mnie

Więcej o: