Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Pierwsze publiczne wystąpienie Sir Alexa Fergusona po wyjściu ze szpitala

Manchester United wyemitował specjalną wiadomość od Sir Alexa Fergusona. To pierwsze publiczne wystąpienie legendarnego menedżera po tym jak w maju w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Legendarny menedżer Manchesteru United przeszedł wylew, niezbędna była natychmiastowa operacja. Ta na szczęście przebiegła zgodnie z planem.

Od tamtej pory, poza krótką informacją o wyjściu Fergusona ze szpitala, wieści na temat jego stanu zdrowia praktycznie nie było. Dopiero w czwartek klub z Old Trafford opublikował na swojej stronie internetowej oraz mediach społecznościowych wiadomość wideo, którą Sir Alex postanowił przekazać fanom.

"Witam. To tylko szybka wiadomość, ale przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim lekarzom i pracownikom szpitali Macclesfield, Salford Royal i Alexandra. Uwierzcie mi, bez tych ludzi, którzy zaopiekowali się mną we wspaniały sposób, nie siedziałbym tu dzisiaj. Dziękuję wam bardzo w imieniu swoim i mojej rodziny" - powiedział Ferguson.

"Czułem się zaszczycony, otrzymując życzenia wszystkiego najlepszego z całego świata. Wasze słowa bardzo mocno mi pomogły. Dziękuję za wsparcie, które od was otrzymałem."

"Na koniec chcę powiedzieć, że wrócę na stadion w późniejszej części sezonu, by oglądać drużynę. Na razie życzę wszystkiego co najlepsze Jose Mourinho i zawodnikom. Dziękuję wam jeszcze raz".

Sir Alex Ferguson prowadził Manchester United w latach 1986-2013. W tym czasie zdobył z klubem m.in. 13 tytułów mistrza Anglii, pięć krajowych pucharów, cztery puchary ligi, dwukrotnie Ligę Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar Europy, Puchar UEFA i klubowe mistrzostwo świata.

Ekstraklasa. Surowa kara dla Peszki. "Wyluzowany odpoczywał na plaży. Mam nadzieję, że humor mu zrzedł"

Cristiano Ronaldo z wyrokiem. 19 mln euro kary i dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu

Szymon Żurkowski na liście największych talentów UEFA