International Champions Cup. Borussia wygrywa w sparingu z Manchesterem City. Riyad Mahrez debiutuje

Borussia Dortmund pokonała Manchester City 1;0 w ramach kolejnej edycji turnieju towarzyskiego International Champions Cup. Spotkanie było debiutem Riyada Mahreza w nowym barwach.

W nocy polskiego czasu odbył się mecz w ramach International Champions Cup, czyli turnieju towarzyskiego rozgrywanym na całym globie, tak aby kibice ze wszystkich kontynentów mogli obejrzeć najlepszych piłkarzy na świecie. Podczas tegorocznej edycji miało odbyć się spotkanie na PGE Narodowym pomiędzy Chelsea, a Olympique Lyon, ale organizator turnieju nie dogadał się z osobami zarządzającymi stadionem w Warszawie.

W Chicago odbył się mecz pomiędzy Borussią Dortmund, a Manchesterem City. Wielu podstawowych piłkarzy klubów jeszcze nie wróciło z urlopów po mistrzostwach świata, lub dopiero wracają do treningów, więc podczas tego sparingu składy były mocno okrojone.

Jedną z największych gwiazd na boisku był Mario Goetze i to on w 28. minucie zdobył bramkę, która jak się później okazało dała zwycięstwo niemieckiemu zespołowi. Pomocnik pokonał Claudio Bravo strzałem z rzutu karnego.

Sparing był również okazją do nieoficjalnego debiutu w składzie "The Citizens" Riyaha Mahreza. Zawodnik kilka dni temu podpisał kontrakt z klubem z niebieskiej części Manchesteru i za kwotę 60 milionów funtów odszedł z Leicester. Algierczyk zagrał 73. minuty.

International Champions Cup to turniej rozgrywany od 2013 roku, który odbywa się zawsze w przerwie międzysezonowej i jest częścią przygotowań wielu potęg europejskich. Tegoroczna edycja potrwa do 11 sierpnia i w ramach której zostanie jeszcze rozegranych 25 spotkań.

Więcej o: