Premier League. Alisson Becker trafi do ligi angielskiej? Liverpool porozumiał się z Romą

Liverpool złożył ofertę za Alissona Beckera z Romy. Jeszcze w środę wydawało się, że do porozumienia jest daleko, ale w czwartek Liverpool podniósł swoją ofertę i dogadał się z włoskim klubem. Brazylijczyk będzie najdroższym bramkarzem w historii.

W środę Sky Sport Italia twierdził, że Liverpool zaoferował 70 milionów euro za brazylijskiego bramkarza Allissona Beckera, występującego na co dzień we włoskiej Romie. Włoski klub oczekuje jednak 80 milionów.

Serie A. Juventus kupił Cristiano Ronaldo, a teraz sprzedaje. Rugani i Higuain odchodzą?

Według Gianluci di Marzio Liverpool zaoferował Romie 60 milionów euro oraz 10 milionów w dość łatwych do osiągnięcia premiach, co łącznie daje kwotę 70 milionów euro. Okazuje się jednak, że Roma oczekuje 65 milionów euro i 15 milionów euro premii.

W czwartek rano BBC podało informację, że Roma zaakceptowała ofertę za brazylijskiego bramkarza, a klub prowadzony przez Jurgena Kloppa zapłaci dokładnie 66,8 miliona funtów, czyli około 75 milionów euro. 

"SportBild": Lewandowski chce większego wsparcia od klubu

W ostatnich dniach wydawało się, że problem Liverpoolowi może  sprawić londyńska Chelsea, która również chce pozyskać bramkarza reprezentacji Brazylii. Chelsea może mieć wkrótce do wydania dużo pieniędzy, bo wiele wskazuje na to, że Eden Hazard i Thibault Courtois przeniosą się do Realu Madryt za łączną kwotę 160 mln euro.

Okazuje się jednak, że bramkarz trafi do Liverpoolu. Oznacza to, że Loris Karius prawdopodobnie rozpocznie sezon na ławce rezerwowych. Bramkarz zaliczył fatalny występ w finale Ligi Mistrzów i popełnił dwa katastrofalne błędy, które zabrały szanse na zwycięstwo. 

Fatalny bład Lorisa Kariusa w meczu towarzyskim Liverpoolu. Na rozgrzewce było jeszcze gorzej

Więcej o: