Mundial 2018. Arsene Wenger może zostać trenerem reprezentacji Japonii

Jak informuje metro.co.uk, japońska federacja zastanawia się nad zatrudnieniem Arsena Wengera na stanowisku selekcjonera reprezentacji kraju. W tej sprawie prowadzone już były negocjacje.

Arsene Wenger pozostaje bez pracy potem jak wraz z końcem sezonu 2017/2018 odszedł z Arsenalu po 22 latach. W ostatnim czasie pojawiały się informacje, że Wenger może objąć kilka znanych klubów, ale okazały się one plotkami. 

Alisson Becker trafi do ligi angielskiej? Liverpool i Chelsea walczą o bramkarza. Roma żąda więcej

Sam Wenger przyznał ostatnio, że nadał chciałby być trenerem i nie myśli o emeryturze. Francuz wykluczył jednak dalszą pracę w Premier League.
Angielska gazeta pisze, że Wenger w ostatnim czasie prowadził negocjacje z japońskim związkiem piłkarskim i już wkrótce mógłby zostać trenerem reprezentacji Japonii.

Juventus kupił Cristiano Ronaldo, a teraz sprzedaje. Rugani i Higuain odchodzą?

Wenger w swojej karierze pracował już w Japonii. W latach 1994-1996 prowadził zespół na Nagoya Grampus, a jednym z jego podopiecznych był wówczas polski napastnik - Tomasz Frankowski.

"SportBild": Lewandowski chce większego wsparcia od klubu 

Japonia niespodziewanie wyszła z grupy na mistrzostwach świata dzięki klasyfikacji fair play. Japończycy wygrali z Kolumbią, zremisowali z Senegalem i przegrali z Polską. W 1/8 finału przegrali z Belgią 2:3, mimo że prowadzili już 2:0.

Więcej o: