Championship. Paweł Olkowski zostanie piłkarzem Boltonu

Jak poinformował "Przegląd Sportowy" Paweł Olkowski w najbliższym czasie zostanie piłkarzem Boltonu Wanderers.

Paweł Olkowski w czerwcu rozwiązał kontrakt z FC Koeln i został wolnym zawodnikiem. Wiele mówiło się o możliwości związania się 13-krotnego reprezentanta Polski z Lechem Poznań, gdzie miałby zastąpić Roberta Gumnego.

Jednak jak dowiedział się "Przegląd Sportowy" Olkowski nie zamierza jeszcze wracać do Polski i swoją karierę będzie kontynuował w Anglii, gdzie ma zostać zawodnikiem Boltonu Wanderers. Na wyspach brytyjskich czeka na polskiego defensora 2-letni kontrakt.

Nowy zespół Olkowskiego w minionym sezonie angielskiej Championship dopiero w ostatniej kolejce zapewnił sobie utrzymanie na zapleczu Premier League. W bieżących rozgrywkach władze klubu będą chciały, aby zespół już wcześniej zapewnił sobie utrzymanie w tabeli, a przy odrobinie szczęścia, może nawet powalczył o coś więcej.

Miniony sezon w wykonaniu 28-latka był bardzo słaby. W pierwszym zespole FC Koeln zagrał w zaledwie 11 meczach (761 minut na boisku), podczas których ani razu nie wpisał się na listę strzelców, ani nie zaliczył asysty przy trafieniach kolegów. 3-krotnie natomiast został ukarany żółtą kartką.

Więcej o: