Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Yaya Toure krytykuje Pepa Guardiolę. Oskarża go o rasizm

Yaya Toure udzielił wywiadu magazynowi "France Football". W bardzo krytycznych słowach wypowiedział się na temat Pepa Guardioli, swojego byłego szkoleniowca w Manchesterze City. Oskarżył go m.in. o rasizm.

Yaya Toure był w swoim czasie kluczową postacią Manchesteru City. Wszystko zmieniło się, kiedy trenerem "The Citizens" został Pep Guardiola. Ich relacja od początku nie układała się dobrze. Po opuszczeniu klubu Iworyjczyk zdecydował się w mocnych słowach wypowiedzieć na temat byłego już szkoleniowca.

- Miałem odczucie, że Guardiola jest zazdrosny i traktuje mnie jak przeciwnika. Sprawiał wrażenie człowieka, który mnie nie szanuje i zrobi wszystko, by jak najbardziej uprzykrzyć mi mój ostatni sezon w Manchesterze City - powiedział Toure, który po sezonie opuścił drużynę mistrza Anglii.

- Guardiola był wobec mnie okrutny. W pewnym momencie zacząłem się nawet zastanawiać, czy nie chodzi przypadkiem o mój kolor skóry. Nie tylko mnie nurtują takie myśli, już w Barcelonie kilku zawodników miało podobne odczucia. My, piłkarze z Afryki, nie jesteśmy przez niektórych traktowani w porządku. Guardiola jest jedną z takich osób. Często miał niewyjaśnione problemy z zawodnikami pochodzącymi z Afryki. 

- Jest jednak zbyt sprytny, by dać sobie to udowodnić. Nigdy się do tego nie przyzna. Poza tym uwielbia rządzić i mieć w zespole posłuszne pieski. Nie podoba mi się ten rodzaj współpracy, szanuję trenera, ale nie jestem jego własnością - zakończył 35-latek.

"Kamil Glik nie jedzie na mundial". Boniek: boli mnie jak zawodnicy zostawiają nas z powodu kontuzji