"The Sun": Chelsea chce Zidane'a na następcę Conte?

Chelsea szuka następcy Antonio Conte. Po sensacyjnym odejściu z Realu Madryt celem numer jeden londyńczyków stał się Zinedine Zidane. A jeśli Francuz się nie zdecyduje, to następny w kolejce jest jego rodak - Laurent Blanc.

Takie rewelacje przedstawia piątkowe wydanie "The Sun". Brytyjska bulwarówka twierdzi, że władze klubu w najbliższych dniach będą chcieli delikatnie wysondować, czy Zidane chce sobie zrobić dłuższą przerwę, czy jest gotowy do nowych wyzwań. Jeśli Zidane będzie chętny, złożą mu oficjalną propozycję. Jeśli nie, mają kolejnego kandydata.

Laurent Blanc jest opcją numer dwa na liście życzeń Chelsea. W 1998 roku razem z Zidanem zdobył mistrzostwo świata z reprezentacją Francji, a dwa lata później mistrzostwo Europy. Od 2007 roku pracował jako trener Bordeaux, z którym razem wygrał ligę. Potem prowadził kadrę, a następnie PSG, z którym zdobył trzy tytuły mistrzowskie. Od 2016 roku jest bez pracy.

Wcześniej głównym kandydatem do objęcia Chelsea wydawał się Maurizio Sarri, który odszedł z Napoli, ale w Londynie nie chcą trenera, który ma kontrowersyjną przeszłość naznaczoną homofobicznymi wypowiedziami.

A kto zastąpi Zidane'a?

Zinedine Zidane zdecydował się na rezygnację ze stanowiska trenera Realu Madryt. Francuski szkoleniowiec opuścił klub po trzech wygranych z rzędu w Lidze Mistrzów. Na giełdzie potencjalnych nazwisk już pojawiło się kilku konkretnych kandydatów. Mowa o Mauricio Pochettino, Gutim czy Joachimie Loewie. Więcej >>

Więcej o: