Premier League. Courtois może odejść z Chelsea. Jego miejsce może zająć Alisson

Chelsea jest skłonna sprzedać Thibauta Courtoisa i włączyć się do walki o bramkarza Romy, Alissona.

O sprawie informuje włoski oddział Sky Sports. Courtois ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z "The Blues", a do tej pory umowa nie została jeszcze przedłużona. Władze klubu postanowiły nie kontynuować rozmów w sprawie nowego kontraktu belgijskiego golkipera.

Sam bramkarz również bardzo dwuznacznie wypowiadał się odnośnie swojej przyszłości w klubie. - Zobaczymy co się stanie po mistrzostwach świata - stwierdził Courtois po wygranej w Pucharze Anglii na Wembley. Mówi się o zainteresowaniu golkiperem ze strony Realu Madryt czy PSG.

Władze Chelsea postanowiły nie czekać z założonymi rękami i już szukają następcy Belga. Zdaniem Sky Sports "The Blues" chcą kupić bramkarza AS Romy, Alissona.

Brazylijczyk również nie może narzekać na brak zainteresowania. Jego usługami także interesuje się Real Madryt, a oprócz niego w gronie potencjalnych chętnych wymienia się Liverpool FC.

Gdyby transakcja doszła do skutku, to byłaby to bardzo dobra informacja dla Łukasza Skorupskiego, który jest drugim bramkarzem w zespole ze stolicy Włoch. W takim wypadku zwolniłoby się miejsce między słupkami bramki i już nic nie stałoby na przeszkodzie, aby to on był numerem jeden w AS Romie.

Więcej o: