Transfery. Piotr Zieliński trafi do Chelsea?

Wiele wskazuje, że nowym szkoleniowcem Chelsea zostanie Maurizio Sarri, dotychczasowy trener Napoli. Serwis football-italia.net idzie krok dalej i twierdzi, że Włoch zamierza ściągnąć z Neapolu trzech piłkarzy, w tym Polaka.

Maurizzio Sarri w sezonie 2017/18 zdobył z Napoli aż 91 punktów, ale wystarczyło to jedynie do zajęcia drugiego miejsca w Serie A. Po trzech latach pobytu na San Paolo Włoch został zwolniony, a jego miejsce zajął Carlo Ancelotti.

Teraz Sarri prawdopodobnie obejmie Chelsea. A portal .football-italia.net już donosi, że dotychczasowy trener Napoli chciałby do drużyny The Blues zabrać aż trzech zawodników z poprzedniego klubu.

Mowa o Elseidu Hysaju, czyli 24-letnim prawym obrońcy. A także o 32-letnim Raulu Albiolu i Piotrze Zielińskim.

Trudno jednak spodziewać się transferu Polaka, bo ten ma przedłużyć kontrakt z Napoli.

Włosi chcą podpisać nową umowę, by usunąć z niej klauzulę odejścia w wysokości 65 mln euro (ważną wyłącznie dla klubów spoza Włoch). To pokłosie niesłabnącego od miesięcy zainteresowania Polakiem ze strony gigantów Premier League - oprócz Chelsea, mowa o Liverpoolu i Arsenalu.

Nowy kontrakt będzie równoznaczny z podwyżką, dzięki której Zieliński inkasować będzie 2,2 mln euro za sezon (obecnie zarabia około miliona), a jeśli spełni określone bonusy, kwota ta wzrosnąć może nawet do 2,5 mln. Umowa obowiązywać ma przez pięć lat.

Zieliński do Napoli trafił w 2016 roku z Empoli. Od tego czasu w barwach neapolitańczyków rozegrał 93 spotkania, w których zdobył 13 bramek i zanotował 10 asyst.

Więcej o: