Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Arsenal potwierdza. Unai Emery nowym trenerem

Arsenal FC potwierdził, że następcą Arsene Wengera będzie Unai Emery. Hiszpan podpisał 2-letni kontrakt z "Kanonierami".

Po 22 latach pracy w Arsenalu, po sezonie ze stanowiska trenera pierwszego zespołu odszedł Arsene Wenger. Na rynku trenerskim pojawiało się wiele nazwisk, a jednym z faworytów wydawał się były piłkarz "Kanonierów", a obecnie asystent Pepa Guardioli, Mikel Arteta.

Ostatecznie klub zatrudnił na stanowisku pierwszego szkoleniowca innego hiszpańskiego trenera Unai'a Emery'ego. 46-latek ostatnio przez 2 lata był trenerem PSG, z którym w tym roku wygrał podwójną koronę (Ligue 1 i Puchar Francji).

- Z przyjemnością witamy Unai'a w Arsenalu. Jest sprawdzonym zwycięzcą. Jesteśmy przekonani, że jest on odpowiednią osobą do tego zadania i że będzie pracował nad osiągnięciem triumfu razem z naszymi fanami, pracownikami i wszystkimi, którzy dbają o Arsenal - stwierdził Stan Kroenke, właściciel klubu

- Unai ma znakomite osiągnięcia w całej swojej karierze. Rozwinął wiele młodych talentów w Europie i styl gry jego zespołów ekscytujący, progresywny, który idealnie pasuje do Arsenalu. Jego ciężko pracujące i pełne pasji podejście oraz poczucie wartości na boisku i poza nim sprawiają, że jest on idealną osobą, która poprowadzi klub w najbliższym czasie - powiedział dyrektor wykonawczy Arsenalu, Ivan Gazidis.

Bramki, typy, wyniki, najszybsze newsy. Nowa aplikacja Football LIVE - POBIERZ TUTAJ

- Jestem podekscytowany, że mogłem dołączyć do jednego z najlepszych klubów. Arsenal jest znany i lubiany na całym świecie ze względu na styl gry, zaangażowanie w promowanie młodych zawodników, ma fantastyczny stadion, oraz sposób prowadzenia klubu. Jestem bardzo podekscytowany faktem, że otrzymałem propozycję rozpoczęcia nowego rozdziału w historii Arsenalu. Spotkałem się ze Stanem i Joshem Kroenke i jest jasne, że mają wielkie ambicje i są zobowiązani do przynoszenia przyszłych sukcesów. Jestem podekscytowany tym, co możemy razem zrobić i nie mogę się doczekać, aby wszystkim, którzy kochają Arsenal, poświęcić kilka wyjątkowych chwil i wspomnień - powiedział Emery

Hiszpański trener podpisał 2-letni kontrakt z londyńskim klubem.