Mikel Arteta głównym faworytem do zastąpienia Wengera w Arsenalu

Zdaniem dziennikarzy "Daily Mail" Mikel Arteta znajduje się na szczycie listy życzeń działaczy Arsenalu. Hiszpan jest aktualnie asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City.

Arteta to były piłkarz Arsenalu. Dla "Kanonierów" grał w latach 2011-2016 i wystąpił w 150 spotkaniach zdobywając 16 bramek i zaliczając 11 asyst.

Hiszpan jest jednym z głównych faworytów dla Ivana Gazidisa (dyrektora wykonawczego londyńczyków) oraz jednego z wpływowych dyrektorów i jednocześnie syna właściciela klubu Josha Kroenke.

W klubie przewijają się jeszcze dwa nazwiska, jednak to Arteta jest najbliżej objęcia stanowiska po Wengerze. Mowa o innym byłym zawodniku Arsenalu, Patricku Vieirze oraz o Massimilliano Allegrim.

36-latek jest obecnie asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City. Trener mistrzów Anglii postanowił skomentować doniesienia prasowe o swoim współpracowniku. 

- Bardzo dobrze nam się współpracuje i jeśli on zostanie, to ja będę najszczęśliwszym człowiekiem na ziemi. Ale jeśli zdecyduje się przenieść, bo ma tę ofertę, to nie powiem, żeby nie odchodził. Chcę dla swoich przyjaciół jak najlepiej. Jego odejście na pewno mnie zasmuci, ale rozumiem jego sytuację. To jest jego kariera, jego życie, ale mam nadzieję, że jednak zostanie i dokończymy to, co razem zaczęliśmy - powiedział Guardiola.

Bardzo pozytywnie o Artecie wypowiadał się już kilka lat temu Arsene Wenger. - Mikel ma ogromny wpływ na zespół, nawet jeśli nie gra. Naprawdę mam nadzieję, że Mikel rozważy bycie trenerem. Kiedy sam jesteś trenerem, to chciałbyś później oglądać jak twoi piłkarze dzielą się dalej wiedzą i doświadczeniem. On ma umiejętności potrzebne do tego, by w przyszłości zostać szkoleniowcem - stwierdził Francuz.

Zobacz wideo
Więcej o: