Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Sir Alex Ferguson w ciężkim stanie trafił do szpitala

Legenda Manchesteru United - sir Alex Ferguson - w piątek trafił do szpitala w ciężkim stanie. U byłego menedżera klubu z Old Trafford zdiagnozowano krwotok mózgu.

Informacja o bardzo złym stanie zdrowia sir Alexa Fergusona do mediów wypłynęła w sobotę. Wszystko przez to, że jego syn - Darren - który prowadzi grające w League One Doncaster nie był obecny na spotkaniu z Wigan. Klub poinformował, że menedżer poprosił o kilka dni wolnego i prywatności z powodów rodzinnych.

W sobotę wieczorem media poinformowały, że wszystko przez to, iż jego ojciec w piątek wieczorem trafił do szpitala w ciężkim stanie. Sir Alex Ferguson na złe samopoczucie miał już uskarżać się w czwartek.

Manchester United oficjalnie poinformował wieczorem, że Ferguson przeszedł operację, która przebiegła pomyślnie. Wciąż jednak były menedżer 20-krotnego mistrza Anglii musi przebywać pod intensywną opieką medyczną. Rodzina zaś prosi o uszanowanie prywatności i nie udziela dalszych informacji.

Sir Alex Ferguson prowadził Manchester United w latach 1986-2013. W tym czasie zdobył z klubem m.in. 13 tytułów mistrza Anglii, pięć krajowych pucharów, cztery puchary ligi, dwukrotnie Ligę Mistrzów, Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar Europy, Puchar UEFA i klubowe mistrzostwo świata.

Zobacz wideo