Łukasz Fabiański zawodnikiem sezonu w Swansea City

Łukasz Fabiański został doceniony przez kibiców Swansea City, którzy wybrali Polaka najlepszym zawodnikiem kończącego się sezonu.

Reprezentant Polski wielokrotnie ratował zespół przed porażkami. Swoimi bardzo dobrymi interwencjami wybronił wiele punktów "Łabędziom". Nie uszło to uwadze kibicom Swansea, którzy uwielbiają swojego golkipera i uznają go za jedną z gwiazd zespołu.

W ostatnim czasie fani wybierali najlepszego piłkarza zespołu w kończącym się sezonie Premier League. Ci uznali, że to właśnie Łukasz Fabiański zasługuje na tę nagrodę.

- Jestem zadowolony i dumny z tej nagrody. To dla mnie wielki zaszczyt, dziękuję wszystkim, którzy na mnie głosowali. To był dla mnie dobry rok, ale teraz najważniejsze, byśmy go zakończyli udanie dla klubu - powiedział po odebraniu nagrody reprezentant Polski.

Golkiper trzykrotnie został uhonorowany przez kibiców "Łabędzi" najlepszym zawodnikiem miesiąca. Nagrodę otrzymał za swoje występy we wrześniu i październiku, oraz w marcu tego roku.

Fabiański zagrał w 35 spotkaniach Premier League. Co prawda musiał aż 52 razy wyciągać piłkę z siatki, ale w 9 pojedynkach ligi angielskiej zachowywał czyste konto.

Zobacz wideo
Więcej o: