Championship. Bartosz Białkowski trzeci raz z rzędu wybrany zawodnikiem sezonu w Ipswich

Polski bramkarz - Bartosz Białkowski - trzeci raz z rzędu został wybrany zawodnikiem sezonu w grającym na zapleczu Premier League Ipswich Town.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego w Championship, zespół Polaka zajmuje 14. miejsce w tabeli. Ipswich Town nie jest zagrożone spadkiem, nie ma też żadnych szans na awans do Premier League lub chociaż udział w play-offach.

Z 44 meczów w Championship Białkowski zagrał 42-krotnie. W tym czasie wpuścił 54 gole, 12 razy zachował czyste konto. Dobra postawa na zapleczu Premier League sprawiła, że zawodnikiem zainteresował się selekcjoner Adam Nawałka, który powołał Białkowskiego na ostatnie mecze towarzyskie z Nigerią i Koreą Południową. W pierwszym z nich 30-latek zaliczył debiut w kadrze narodowej.

Naszego bramkarza wyróżnili też kibice Ipswich Town, którzy wybrali Polaka najlepszym zawodnikiem zespołu w mijającym sezonie. To trzecia taka nagroda z rzędu dla Białkowskiego.

30-latek w Ipswich gra od lipca 2014 roku, kiedy trafił do klubu z Notts County. Białkowski wcześniej był zawodnikiem Southampton, które w 2006 roku kupiło go z Górnika Zabrze.

Więcej o: