Manchester City chce wydać 100 milionów funtów na Freda i Mahreza

Manchester City w miniony weekend zapewnił sobie tytuł mistrzowski. W klubie już myślą o przyszłym sezonie i transferach, jakie należy przeprowadzić latem. Według "Daily Mail" działacze zespołu z Etihad Stadium chcą kupić Freda oraz Riyada Mahreza

Według "Daily Mail" Pep Guardiola zażyczył sobie kilku zawodników. Wśród nich mają być wzmocnienia na środek pola oraz na skrzydło.

Zawodnikiem, którego hiszpański trener chce na środek pomocy, jest Fred. Brazylijczyk występuje obecnie w Szachtarze Donieck, które całkiem dobrze spisało się w tym sezonie Ligi Mistrzów, eliminując z tych rozgrywek m.in. SSC Napoli. W 1/8 finału ulegli późniejszym półfinalistom LM, czyli AS Romie. Fred jest jednym z podstawowych zawodników w zespole Paulo Fonseki. W tym sezonie zagrał w 32 spotkaniach, zdobywają 4 bramki i 5-krotnie asystując przy trafieniach kolegów.

Kolejnym piłkarzem, który jest na liście życzeń Pepa Guardioli, jest Riyad Mahrez. O przenosinach skrzydłowego na Etihad Stadium wiele mówiło się już zimą. Zawodnik próbował nawet wymusić transfer na działaczach Leicester, protestował i nie przychodził na treningi "Lisów". Ostatecznie Algierczyk został na King Power Stadium, ale nie rezygnuje z planów opuszczenia klubu, który w 2016 roku zdobył mistrzostwo Anglii. W obecnym sezonie Mahrez zagrał w 36 spotkaniach Leicester, zdobył 11 bramek i tyle samo razy asystował przy trafieniach kolegów.

Na tych dwóch piłkarzy nowi mistrzowie Anglii chcą wydać około 100 milionów funtów (czyli około 115 milionów euro).

Takie wzmocnienia mają być podstawą do tego, aby myśleć o obronie tytułu mistrzowskiego i walce o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Wspomniani dwaj zawodnicy nie będą jednak jedynymi, którzy mają przyjść latem na Etihad Stadium. "Daily Mail" nie ujawnia jednak, kto jeszcze może zostać kupiony przez Manchester City.

Więcej o: