Premier League. Jan Bednarek z golem w debiucie! Southampton prowadziło 2-0, ale przegrało 2-3

Co za historia! W sobotę Jan Bednarek wyszedł w podstawowym składzie Southampton na mecz z Chelsea (2-3) i strzelił gola!

Sytuacja ta miała miejsce w 60. minucie. Gospodarze mieli rzut wolny, dośrodkowali w pole karne, a tam Polak wpakował piłkę do siatki niczym rasowy snajper. Euforii Bednarka nie było końca.

Bednarek grał dobrze od początku spotkania i nie popełniał błędów. To dla niego debiut w Premier League po letnim transferze z Lecha Poznań. Polak został zmieniony w 91. minucie przez Manolo Gabbiadiniego, bo gospodarze szukali wyrównującego gola. Pierwszego gola dla Southampton strzelił Dusan Tadić w 21. minucie.

Jednak "Święci" zupełnie się rozsypali po drugim golu. W 70. minucie trafił rezerwowy Olivier Giroud, pięć minut później zrobił to Eden Hazard, a w 78. minucie Giroud trafił po raz drugi!

Ta porażka może mieć ogromne konsekwencje dla Southampton. Zespół zajmuje 18., spadkowe miejsce z 28 pkt. Do 17. Crystal Palace traci trzy punkty.