Puchar Anglii. Sensacja w V rundzie! Wigan wyeliminowało Manchester City!

Wigan Athletic sensacyjnie pokonało u siebie Manchester City 1:0 w meczu V rundy Pucharu Anglii! To dopiero druga porażka lidera Premier League w krajowych rozgrywkach w tym sezonie!

O sensacyjnym awansie Wigan przesądziła bramka Willa Grigga z 79. minuty spotkania. Goście od końcówki pierwszej połowy grali w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę zobaczył Fabian Delph.

To dopiero druga porażka Manchesteru City w tym sezonie w rozgrywkach krajowych. Wcześniej drużyna Pepa Guardioli przegrała jedynie z Liverpoolem w Premier League. To olbrzymia sensacja, gdyż lider angielskiej ekstraklasy przegrał z drugim zespołem League One (trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii).

Wigan w ćwierćfinale Pucharu Anglii zmierzy się u siebie z Southampton. Spotkanie odbędzie się 17 marca, a jego triumfator pojedzie na półfinał, który rozegrany zostanie na Wembley.