Premier League. Chelsea wreszcie wygrała! Przeciętny występ Grzegorza Krychowiaka

W ostatnim meczu 27. kolejki Premier League Chelsea wygrała w Londynie 3:0 z West Bromwich Albion. Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Grzegorz Krychowiak.

W normalnych okolicznościach zdecydowanym faworytem meczu byłaby Chelsea, jednak mistrzowie Anglii przegrali dwa poprzednie spotkania (0:3 z Bournemouth i 1:4 z Watfordem), więc kibice WBA mieli prawo marzyć o korzystnym wyniku.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 25. minucie. Olivier Giroud - kupiony zimą z Arsenalu - sprytnie odegrał piłkę do Edena Hazarda, który bez kłopotów pokonał bramkarza.

Po godzinie gry na 2:0 podwyższył Victor Moses. Nigeryjczyk ruszył prawą flanką, zagrał do Cesca Fabregasa, a Hiszpan chciał odegrać piłkę piętą do Alvaro Moraty. Futbolówka jednak odbiła się od Craiga Dawsona (stopera WBA), ale ostatecznie trafiła pod nogi Mosesa, który skutecznie wykończył akcję.

Kilka minut później było już 3:0, a efektowną indywidualną akcją popisał się Hazard. Dla Belga była to jedenasta bramka w sezonie.

Chelsea zajmuje czwartą lokatę w tabeli, WBA jest ostatnie, a prowadzi City.

Jak zagrał Krychowiak?

Przeciętnie. Statystyczny portal whoscored.com przyznał mu notę 6.3 (w skali 1-10), jedną z najwyższych w zespole. Polak popisał się kilkoma ładnymi przerzutami. Starał się też zagrywać długie piłki w kierunku Rondona, ale napastnik przegrywał pojedynki ze stoperami Chelsea. Krychowiak jednak zanotował też kilka strat, ale bez większych konsekwencji. Podawał z celnością 83 procent.