Premier League. Wpadka Manchesteru United i pewna wygrana Liverpoolu

W niedzielę w meczach 27. kolejki Premier League Manchester United nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe 0:1 z Newcastle, a Liverpool wygrał 2:0 z Southampton.

Manchester oddał sześć celnych strzałów na bramkę Newcastle, a Sroki tylko trzy. Goście częściej się także utrzymywali przy piłce (64 do 36 procent), ale to gospodarze wygrali.

W 64. minucie bramkę zdobył Matt Ritchie, który wykorzystał sprytną asystę Dwighta Gayle`a.

Później wynik meczu już się nie zmienił, a duża w tym zasługa Martina Dubravka, który wybronił strzały m.in.: Anthony`ego Martiala i Alexisa Sancheza. United zachowało pozycję wicelidera, a Newcastle awansowało na trzynastą lokatę. Na pierwszym miejscu jest Manchester City.

Liverpool goni czołówkę

Mohamed Salah i Roberto Firmino zapewnili trzy punkty The Reds. Już w 6. minucie meczu z Southamptonem Egipcjanin zagrał na wolne pole do Brazylijczyka, który pokonał bramkarza. Firmino odwdzięczył się Salahowi w 42. minucie. Odwdzięczył w kapitalny sposób. Zobaczcie sami:

Skrzydłowy Liverpoolu znajduje się w "kosmicznej" formie. W lidze zdobył już 22 bramki i zanotował 8 asyst.

Liverpool wygrał ostatecznie 2:0 i traci do United już tylko dwa punkty. Święci zajmują 18. pozycję w tabeli.