Premier League. Szczęśliwa końcówka Manchesteru United! Epizod Krychowiaka

W meczu 20. kolejki Premier League Manchester United zremisował 2:2 z Burnley. Trzy punkty zdobyła Chelsea, która pokonała 2:0 Bringhton, a Grzegorz Krychowiak zagrał kilka minut w meczu z Evertonem (0:0).

Burnley notuje bardzo udany sezon, ale mało kto się spodziewał, że aż takie kłopoty będą mieli z nimi gracze United, i to na własnym boisku.

Goście prowadzili 2:0 już po 36 minutach. Najpierw strzelił Barnes, a potem pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Defour. Czerwone Diabły odpowiedziały pięknym trafieniem Lingarda, który w 56. minucie strzałem pięta pokonał bramkarza. Anglikg gości dobił w doliczonym czasie gry, kiedy doprowadził do remisu 2:2. United naciskało w końcówce, ale świetnie spisywała się formacja defensywna Burnley, które zajmuje 7. miejsce w tabeli. Manchester jest drugi i traci do City 12 punktów, ale gracze Pepa Guardioli mają mecz mniej.

Epizod Krychowiaka

WBA mierzyło się z Evertonem, a Polak w 69. minucie zmienił Jake`a Livermore`a. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a podobno dni Polaka w Anglii są już policzone i zimą zmieni klub.

Kapitalny Kane!

Trzy gole w meczu Tottenhamu z Southampton (5:2) sprawiły, że Harry Kane został najlepszym strzelcem w 2017 roku. We wtorek Anglik przeskoczył w klasyfikacji Argentyńczyka Lionela Messiego z Barcelony. Bramki w starciu ze 'Świętymi' sprawiły też, że Kane pobił rekord goli strzelonych w roku kalendarzowym w Premier League. Napastnik Tottenhamu w lidze zdobył 39 bramek i o trzy trafienia poprawił dotychczasowy rekord Alana Shearera z 1995 roku