Premier League. Pewne wygrane Chelsea i Liverpoolu. Krychowiak znów tylko rezerwowym

Chelsea pewnie pokonała Newcastle 3:1, a Liverpool rozbił 5:1 Brighton w meczach 15. kolejki Premier League. W spotkaniu West Bromwich Albion z Crystal Palace nie zagrał Grzegorze Krychowiak.

Kryzys reprezentanta Polski na Wyspach trwa. Po tym jak Krychowiak nie zagrał przeciwko Tottenhamowi (1:1), a w meczu z Newcastle (2:2) wystąpił tylko przez sześć minut, w starciu z Crystal Palace ponownie nie wstał z ławki rezerwowych. Drużyna Polaka zremisowała swój mecz bezbramkowo i zajmuje 17. miejsce w tabeli.

W pierwszym sobotnim spotkaniu Chelsea pokonała Newcastle 3:1. Chociaż goście prowadzili po golu Dwighta Gayle'a, to mistrzowie Anglii odnieśli zwycięstwo dzięki dwóm trafieniom Edena Hazarda i jednemu golowi Alvaro Moraty.

Bardzo pewne zwycięstwo odniósł też Liverpool. Drużyna Jurgena Kloppa pokonała na wyjeździe Brighton aż 5:1. Gole dla "the Reds" strzelili Roberto Firmino (dwa), Emre Can, Coutinho, a trafienie Lewisa Dunka było samobójcze.

W innych meczach 15. kolejki Premier League Everton pokonał 2:0 Huddersfield, Leicester okazało się lepsze od Burnley 1:0, Watford zremisował 1:1 z Tottenhamem, a Stoke pokonało 2:1 Swansea. 90 minut w ostatnim z wymienionych meczów rozegrał Łukasz Fabiański.