Premier League. 81 minut Krychowiaka z Manchesterem City. Szalony mecz

Grzegorz Krychowiak przebywał na boisku przez 81 minut w spotkaniu jego West Bromwich Albion z Manchesterem City (2-3). Od przyjścia Polaka WBA jeszcze nie wygrało!

Spotkanie od początku toczyło się w bardzo wysokim tempie. Zdecydowanie przeważali goście, którzy objęli prowadzenie w 10. minucie - Leroy Sane dostał piłkę z lewej strony pola karnego, przełożył sobie piłkę na prawą nogę i potężnym strzałem pokonał Bena Fostera.

Gospodarze odpowiedzieli już po trzech minutach. Znakomite podanie Garetha Barry'ego na bramkę zamienił Jay Rodriguez. Ale WBA straciło remis po kolejnych dwóch minutach i uderzeniu Fernandinho z dystansu.

Krychowiak oddał jeden strzał - na początku drugiej połowy uderzył piłkę głową, ale w sam środek bramki. Podopieczni Pepa Guardioli podwyższyli wynik na 3-1 w 64. minucie, gdy piękną akcję całego zespołu wykończył Raheem Sterling.

Reprezentant Polski opuścił boisko w 81. minucie, w jego miejsce wszedł James McClean. Gospodarze nie złożyli broni, jeszcze w doliczonym czasie gry gola na 2-3 strzelił Matt Phillips, ale WBA zabrakło już czasu.

Krychowiak od statytystycznego serwisu WhoScored dostał ocenę 6.8, przeciętną w skali zespołu. Oddał jeden strzał, miał dwa dryblingi, trzy razy odebrał piłkę i trzy razy ją stracił.

WBA zajmuje 14. miejsce w tabeli po 10 kolejkach, zdobyło 10 pkt. W ostatnich pięciu meczach ekipa Krychowiaka zdobyła jednak tylko trzy punkty, od przyjścia Polaka jeszcze nie wygrała meczu.