Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Angielski napastnik trafi do Księgi Rekordów Guinnessa

Peter Crouch, napastnik Stoke City FC, w przyszłym roku ma trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

Rosły piłkarz (Crouch mierzy 201 cm wzrostu) ma pojawić się w przyszłorocznej edycji Księgi, jako zawodnik, który zdobył najwięcej bramek głową w lidze angielskiej. Statystycy podliczyli, że 36-latek w ten sposób - w barwach sześciu klubów: Aston Villi, Southampton, Liverpoolu, Portsmouth, Tottenhamu i Stoke - zdobył 51 bramek..

Crouch prześcignął w tej klasyfikacji Alana Shearera, który ma na koncie 46 goli zdobytych w ten sposób. Pobił ten rekord w maju 2016 roku i wciąż ma szansę na jego podwyższenie. - Jestem bardzo dumny z tego rekordu, ale czuję się świetnie i zrobię wszystko, by go poprawić albo przynajmniej utrzymać - powiedział Anglik, który w tym sezonie w Premier League strzelił dwa gole.

Crouch najprawdopodobniej niebawem przedłuży swój kontrakt ze Stoke o kolejny rok (obecny wygasa wraz z końcem sezonu). Domaga się tego trener Mark Hughes. - "Crouchy" jest nieoceniony. To świetny facet, fantastyczna osobowość. Ktoś, kogo warto mieć w drużynie - powiedział.

Inni piłkarze, którzy mają szansę na trafienie do Księgi w 2018 roku, to Christian Benteke (najszybszy gol zdobyty w eliminacjach do mundialu) oraz Cristiano Ronaldo (najwięcej turniejów o Mistrzostwo Europy, podczas których zdobywał choćby jedną bramkę).