Transfery. Chelsea sprzedała Diego Costę

Negocjacje trwały niemal sto dni, ale w końcu się udało. Diego Costa opuści Chelsea i dołączy do Atletico Madryt, które zapłaci za niego co najmniej 55 mln euro. Napastnik najwcześniej zadebiutuje dopiero w styczniu 2018 roku.

W sobotę Costa zamelduje się na stadionie Wanda Metropolitano, gdzie ma przejść testy medyczne i podpisać 3,5 letni kontrakt. Obowiązywać będzie on jednak dopiero od stycznia 2018 roku, bo do tego czasu Atletico ma nałożony zakaz rejestrowania nowych piłkarzy. To efekt kary za naruszenia przepisów przy transferach nieletnich zawodników.

Costa trafił do Chelsea latem 2014 roku. Łącznie zagrał w jej barwach 128 meczów, w których strzelił 58 goli i zanotował 24 asysty. W sezonie 2017/18 nie zagrał nawet ani minuty. To efekt konfliktu między nim a Antonio Conte, trenerem Chelsea.

Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem wraca do Madrytu po latach przerwy. W Atletico występował od 2007 roku (ale w pierwszym sezonie został wypożyczony do Celty Vigo). W Atletico w ciągu sześciu lat zagrał 134 meczów, w których zdobył 64 bramki i zaliczył 22 asysty.

Chelsea zarobi na nim minimum 55 mln euro. Dodatkowo może liczyć na kolejne 10 mln, ale Costa musi spełnić specjalne zapisy w kontrakcie.

Więcej o: