Premier League. Barcelona podkradnie wielki talent Manchesteru United?

Jak poinformował dziennik "The Sun" Manchester United martwi się przyszłością Angela Gomesa. 17-latka ma kusić Barcelona.

Gomes uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników akademii Manchesteru United. W zeszłym sezonie Anglik debiutując w meczu z Crystal Palace stał się najmłodszym zawodnikiem w historii, który zagrał dla "Czerwonych Diabłów" w Premier League. Gomes miał wówczas 16 lat i 263 dni. Ostatni raz w pierwszym składzie United tak młody zawodnik zagrał w 1953 roku, a był nim legendarny Duncan Edwards.

Gomes 17 lat skończył 31 sierpnia. Manchester United liczył, że piłkarz niedługo potem podpisze z nim profesjonalny kontrakt. Anglik jednak wciąż umowy nie podpisał. Zdaniem dziennika "The Sun" piłkarzem mocno zainteresowana jest Barcelona, która może mieć wpływ na przeciągająca się decyzję Gomesa.

Anglika wciąż obowiązuje kontrakt juniorski, który teoretycznie chroni United przed konkurencją do następnego lata. Dopiero wtedy inne zespoły mogą składać piłkarzowi oficjalne oferty.

Zobacz wideo
Więcej o: