Premier League. Tony Pulis zachwala Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak zagrał drugi mecz z rzędu w pełnym wymiarze czasowym w West Bromwich (0-0 z West Hamem United). Z dyspozycji Polaka bardzo zadowolony jest trener Tony Pulis.

Przez niektóre media Polak został uznany najlepszym zawodnikiem tego spotkania (szczegóły tutaj). Zdaniem Pulisa Polak z czasem może stać się kluczową postacią jego zespołu.

- Zagrał bardzo dobry mecz. Rozmawiałem z nim po spotkaniu - mówi Pulis cytowany przez "Birmingham Mail". - On wciąż czuje, że nie jest w idealnej dyspozycji, że mógłby być silniejszy. Ale zagrał dopiero dwa mecze, nie grał w ogóle przed sezonem. To będzie dla nas bardzo dobry zawodnik. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zdołaliśmy go pozyskać. Teraz musimy się nim zaopiekować i sprawić, by był odpowiednio przygotowany fizycznie, by mógł pomóc zespołowi. Myślę, że będzie dla nas kluczowym zawodnikiem.

Krychowiak jak na razie jest skupiony wyłącznie na defensywie, ale niedługo to powinno się zmienić. - Chcę, by grał bardziej ofensywnie. On też tego chce, swobody do tego, by podłączać się do ataków, co było widać chociażby w drugiej połowie sobotniego meczu. Ma do tego potencjał.

Po pięciu kolejkach WBA zajmuje 10. miejsce w tabeli z 8 pkt - wygrało dwa mecze, dwa zremisowało i jeden przegrało. Jednak do trzeciej Chelsea traci tylko dwa punkty.

Więcej o: