Premier League. Kapitalny Fabiański zatrzymał Tottenham

Łukasz Fabiański był bezsprzecznym bohaterem meczu Swensea z Tottenhamem Hotspur (0:0). Polak popisał się kilkoma fantastycznymi interwencjami i uratował zespołowi punkt na Wembley.

Gospodarze od początku rzucili się na Swansea i przez cały mecz dominowali. Przy piłce utrzymywali się przez 75 procent czasu gry, oddali 26 strzałów i zmusili bramkarza reprezentacji Polski do ośmiu interwencji. Drużyna Polaka zdołała odpowiedzieć czterema strzałami, ale żaden z nich nie był celny.

Swansea punkt zdobyty na Wembley zawdzięcza przede wszystkim Fabiańskiemu. Polak pewnie grał na przedpolu wyłapując dośrodkowania rywali, a także wybronił kilka bardzo groźnych strzałów. W pierwszej połowie odbił piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Harry'ego Kane'a, a w drugiej popisał się fantastycznym refleksem przy główce najskuteczniejszego piłkarza Tottenhamu.

Popularny serwis "Whoscored.com" przyznał Fabiańskiemu notę bliską ideału - 8.9 (w skali od 1 do 10). Drugą ocenę w zespole Polaka miał środkowy obrońca, Federico Fernández - 7.8.

Swansea po pięciu kolejkach ma na koncie pięć punktów i zajmuje czternaste miejsce w tabeli.

Zobacz wideo
Więcej o: